Acyclovir – Maść bez recepty

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Acyklovir (acyklowir) to silny lek przeciwwirusowy, który w wyniku biochemicznych transformacji w organizmie staje się 100-krotnie aktywniejszy, hamując rozwój opryszczki oraz półpaśca. Acyclovir może być stosowany również w leczeniu prewencyjnym.

Likwiduje bolesne i pękające pęcherze

Pełne wyleczenie w ciągu tygodnia

Wygodny wybór dawki: 200 lub 800 mg acyklowiru w tabletce

Skuteczne w leczeniu opryszczki typu I i II oraz półpaśca

Acyclovir – częste pytania:

Jakie są korzyści z przyjmowania Acycloviru?

Acyclovir to tabletki zawierające wysoce skuteczny środek przeciwwirusowy – acyklowir. Jest to związek chemiczny o niskiej cytotoksyczności, ale niezwykle wysokiej selektywności w stosunku do wirusa opryszczki HSV1 i HSV2. Acyklowir to pionierska substancja chemiczna wykorzystywana w terapii przeciwwirusowej, dzięki której Elion (odkrywca acyklowiru) otrzymał w 1988 Nagrodę Nobla. Stosowanie leku pozwala nie tylko na zlikwidowanie mało estetycznych owrzodzeń, ale działa również prewencyjnie, zapobiegając nawrotom choroby.

Jak działa Acyclovir?

Lek ten zawiera acyklowir, który jest obecny również w innych lekach przeciwwirusowych, np. w popularnym Zoviraxie. W pierwotnej formie dostarczanej do organizmu nie wykazuje aktywności wobec patogenów wirusowych. Jednak w wyniku oddziaływania wirusowego enzymu – kinazy tymidyny dochodzi do fosforylacji i przekształceniu trifosforan acyklowiru. Taka forma jest prawie 100 – krotnie bardziej aktywna w stosunku do wirusa opryszczki (HSV). Trifosforan acyklowiru włącza się do replikacja DNA wirusowego i działa jako terminator łańcucha, hamując i unieszkodliwiając wirusa opryszczki.

Dla kogo wskazany jest Acyclovir?

Jest to lek przeznaczony do leczenia wszelkich zakażeń wywołanych wirusem opryszczki, ospy wietrznej, wirusowego zapalenia mózgu oraz półpaśca. Acyclovir jest skuteczny w terapii farmakologicznej zarówno wirusa opryszczki typu I, który wywołuje pęcherze pojawiające się w obrębie jamy ustnej i skóry oraz wirusa typu II wywołującego owrzodzenia w obrębie narządów płciowych.

Acyclovir nie może być stosowany w przypadku:

Nadwrażliwości na acyklowir lub inny składnik aktywny leku

Niewydolności nerek

Przyjmowania leków nefrotosycznych

Ciąży

Karmienia piersią

Jakie jest dawkowanie Acycloviru?

W zależności od rodzaju infekcji wirusowej i stopnia jej zaawansowania lekarze indywidualnie dobierają leczenie. Zamawiając Acyclovir na stronie naszej kliniki internetowej otrzymasz darmowe wsparcie lekarza, który dobierze odpowiednia dawkowanie: Najczęściej specjaliści zalecają w przypadku opryszczki narządów płciowych kurację 5 –dniową , w której co 4 godziny (pięć razy na dobę) należy przyjmować tabletkę 200 mg. W czasie leczenia półpaśca kuracja musi zostać przedłużona do tygodnia i konieczne jest przyjmowanie aż 4 tabletek 200 mg pięć razy dziennie (co 4 godziny).

Czy stosowanie Acycloviru powoduje skutki uboczne?

Stosowanie prawie każdego leku dostępnego na receptę może wywoływać u niektórych pacjentów pojawienie się dodatkowych działań niepożądanych. Zgłaszane przez chorych skutki uboczne mają łagodne nasilenie i bardzo rzadko konieczne jest przerwanie kuracji leczniczej. Działania niepożądane, które mogą się pojawić w trakcie kuracji Acyklovirem to:

Bóle mięśni i stawów

Bóle głowy

Zawroty głowy

Zmiana obrazu krwi

Trądzik

Nieregularne miesiączki

Powiększenie węzłów chłonnych

Mdłości, wymioty

Jak kupić Acyclovir przez Internet?

Antybiotyki przeciwwirusowe, w tym Acylovir można kupić w aptece tylko po okazaniu recepty. Nie zawsze, jednak istnieje możliwość uzyskania doraźnej pomocy lekarskiej. W takiej sytuacji nasza klinika internetowa umożliwia zakup Acykloviru przez Internet. Aby potwierdzić bezpieczeństwo stosowania leku oferujemy darmową konsultację z lekarzem. Gdy lekarz wypisze receptę zostanie ona automatycznie zrealizowana w aptece, a produkty farmaceutyczne wysłane pod adres wskazany przez pacjenta. Koszt dostawy jest wliczony w cenę Acycloviru i obejmuje przesyłkę kurierską.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*