„Astma i alergia. Postępowanie z dziećmi” Allen J. Dozor, Kate Kelly

[Głosów:0    Średnia:0/5]

"Astma i alergia. Postępowanie z dziećmi"
Allen J. Dozor, Kate Kelly

21.01.2006 @ 21:09 (txt: mur)

okladka astmaialergie duza Astma i alergia. Postępowanie z dziećmi Allen J. Dozor, Kate Kelly

Choroby alergiczne należą do najczęstszych schorzeń u dzieci, a ich liczba z roku na rok rośnie. Czy temu bardziej winne jest zanieczyszczenie środowiska, słabość naszego układu immunologicznego, czy inne czynniki - trudno zgadnąć.

Pewne jest natomiast, że im więcej rodzice wiedzą o alergii, im lepiej znają jej objawy, czynniki ją wywołujące, zasady przeciwdziałania i leczenia - tym ich dzieci cierpiące na tego typu choroby lepiej sobie z nimi radzą. Książka Allen J. Dozor i Kate Kelly zawiera wiele cennych informacji dla rodziców małych alergików, "prowadzi ich za rękę" po świecie uczulenia. Autorki postanowiły stworzyć program, który ma umożliwić choremu dziecku prowadzenie pełnego i aktywnego życia. Trzy jego cele to: uniezależnienie stylu życia dziecka od wpływu choroby, ochrona dziecka przed skutkami ubocznymi działania leków i maksymalne ograniczenie dawki farmaceutyków do minimalnej ilości, przy której mogą dobrze funkcjonować.

Wydawnictwo Rebis 2005
www.rebis.com.pl

O Marzena Wielgus 103 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*