Czekolada – naturalny afrodyzjak

[Głosów:1    Średnia:5/5]

 

Smakołyk, o którym jest mowa, znany jest od tysięcy lat. Każdy z nas jadł czekoladę choćby raz w życiu. Większość ma słabość do tego rodzaju przekąski, a część jest nawet od niego uzależniona. Co sprawia, że czekolada jest takim wspaniałym i pożądanym elementem naszego życia?

Historia czekolady

Historia tego słodkiego specjału sięga aż do starożytności. W tym czasie spożywanie czekolady było głównie przypisane najwyższym władcom oraz bogom. Współcześnie jest ona dostępna dla każdego i w bardzo różnej postaci. Pełni ona również niezliczoną ilość funkcji. Gdy mamy gorszy dzień, chowamy się przed światem, często właśnie sięgamy po czekoladę. W tej sytuacji jest ona najlepszym pocieszycielem, ponieważ znakomicie wpływa na poprawę humoru. Oprócz zmiany nastroju, czekolada serwuje nam olbrzymi zastrzyk energii. Dzięki temu nawet podczas zmęczenia i osłabienia zyskujemy dodatkowe siły do działania. Czekolada jest również formą podtrzymywania społecznej więzi. Dzielenie się z nią wśród bliskich i znajomych jest oznaką sympatii i akceptacji. Smakołyk ten jest więc lekarstwem nie tylko dla ciała, ale również dla duszy. Mimo, że czekolada nie jest polecana osobom z nadwagą, jej niewielkie ilości nikomu nie szkodzą. Wręcz przeciwnie. Czekolada gorzka jest znakomitym źródłem witamin i cennych substancji. Nie można zapominać także, iż jej specyficzny skład pozwala na skuteczniejszą walkę z wieloma chorobami i dolegliwościami. Oprócz wszystkich tych dobroczynnych działań na tle zdrowotnym, czekolada jest również elementem zmysłowości. Powodem tego stanu rzeczy jest jej silny wpływ na sferę fizyczności ludzi. Nie na darmo w różnych scenach łóżkowych często pojawia się motyw na przykład truskawek w czekoladzie.

Już Aztekowie wierzyli w naturalną moc czekolady. Według nich przysmak ten dodawał mężczyznom tężyzny i wigoru. Nawet za czasów Ludwika XIV czekolada była wykorzystywana jako forma zachęty do podbojów łóżkowych. Skoro więc przodkowie widzieli w tym rodzaju słodyczy, wielki potencjał ulepszania ciała i duszy także w ramach seksualności, to dlaczego nie mielibyśmy wierzyć, że tak jest również obecnie? Wiele zrealizowanych do tej pory badań jednomyślnie potwierdza, iż czekolada oprócz walorów smakowych, a także zdrowotnych, może pozytywnie wpływać na energię pożytkowaną także w sypialni. To dobra wiadomość dla mężczyzn, ponieważ kobiety zazwyczaj mają słabość do tego smakołyku. Wykorzystując więc cechy charakterystyczne dla czekolady jako afrodyzjaku można łatwiej przekonać do siebie ową płeć piękną. Podboje seksualne są bowiem wciąż często wyznacznikiem prawdziwej męskości i dumy.

Zalety czekolady

Wśród zalet czekolady można doszukać się choćby takiej, że dzięki substancji zwanej teobromina, działa ona pobudzająco, w podobny sposób jak kofeina. Oprócz tego zawiera również fenyloetyloaminę, czyli związek chemiczny, który wywołuje w ludzkim organizmie reakcje podobne jak w sytuacji zakochania, czyli pobudzenie, euforię i podniecenie. Dzięki tym składnikom cały organizm zostaje ożywiony, układ nerwowy mocniej aktywowany a dodatkowo wytwarzane są hormony szczęścia, na przykład serotonina. Poprzez niwelowanie zmęczenia oraz poprawę nastroju czekolada może skutecznie usprawnić stosunki seksualne między partnerami. Nawet badania przeprowadzone w San Diego wykazały, iż smakołyk ten dzięki składnikowi o nazwie anandamid, wywołuje zmiany w organizmie podobne do reakcji wywołanych przez marihuanę. Ciało w takim przypadku jest rozluźnione, ale również zwiększona jest jego wytrzymałość i odporność na ból. Dzięki temu poprawia się kondycja organizmu, co pozwala na długie zabawy w zaciszu sypialnianym. Jednakże nie tylko skład czekolady jest godny uwagi. Cała oprawa zewnętrzna typu rodzaj, smak oraz wygląd wpływa na pozytywne wibracje.

Czekolada, a cele spożywcze

Czekolada bowiem jest głównie używana w celach spożywczych. Jednak stosować ją można także w zewnętrznej pielęgnacji ciała, jako różnorakie maseczki wyszczuplające i ujędrniające. Tą formę wykorzystywania czekolady można również zastosować na przykład przy romantycznym masażu, łącząc przyjemne z pożytecznym. Zabieg taki przy wykorzystaniu owego afrodyzjaku nie tylko znakomicie wpłynie na wygląd skóry, ale także dzięki walorom zapachowym wprowadzi wspaniały nastrój. Jest to propozycja tak kusząca, że rzadko kiedy partner mógłby jej odmówić. To przecież zmysł zapachu odpowiada również za odczuwanie pragnień, żądz i fantazji. Pobudza również nie tylko ciało, ale także choćby wyobraźnię. Dzięki odpowiedniemu zapachowi jesteśmy w stanie wywołać drugiej osoby określone reakcje, skojarzenia i odczucia. Wykorzystując do tego słodycz i zmysłowość czekolady pewne jest, iż partner poczuje fizyczne odprężenie i pożądanie.

Przy wykorzystywaniu tego rodzaju pomocnych smakołyków do podbojów w sypialni, nie należy jednak zapominać, iż jednorazowe ich wykorzystanie nie spowoduje całkowitego zauroczenia i wiecznego oddania. Wspomaganie swoich relacji różnego typu afrodyzjakami jest rzeczą w pełni naturalną, lecz aby związki z innymi były zadowalające należy troszczyć się o ich całokształt a nie tylko pojedyncze skojarzenia. Trzeba również pamiętać, iż w romantycznych sytuacjach, podczas wykorzystania czekolady do aktywności seksualnej nie należy przesadzać z innymi produktami, które mogą owe zbawienne właściwości smakołyku osłabić. Należy do nich choćby alkohol, który spożywany w nadmiernych ilościach omamia oraz powoduje wzmożoną senność. Mimo, że kawa ma działanie pobudzające, to jednak jej zbyt duże dawki zmniejszają ilość  magnezu w organizmie, przez co powoduje szybsze zmęczenie i osłabienie. W takich warunkach próżno więc szukać u partnera zainteresowania przygodami seksualnymi, podczas gdy on marzy jedynie o wygodnym łóżku i spokojnym śnie. Inną niesprzyjającą są także papierosy. Źle wpływają one na kondycję seksualną mężczyzn, przez co często skarżą się oni na problemy z erekcją. Również kobiety mają często kłopoty z właściwym nawilżeniem pochwy.Choco Lite

Czekolada, a życie seksualne

Czekoladę warto więc stosować nie tylko do poprawy nastroju i zastrzyku pozytywnej energii, ale również dla urozmaicenia relacji seksualnych z partnerem. Jej walory smakowe i zapachowe gwarantują przyjemne doznania nie tylko dla samego podniebienia. Czekolada to również źródło zdrowia oraz młodości. Dzięki stosowaniu jej jako kosmetyk potrafi na długo zahamować procesy starzenia. Właściwości te pomogą więc nie tylko zadbać o fizyczność, ale  także o zachowanie atrakcyjnego wyglądu, co odgrywa istotną rolę w relacjach damsko – męskich. Podczas, gdy decydujemy się na wykorzystanie czekolady w pobudzeniu zmysłowości, warto również posłużyć się innymi afrodyzjakami, aby wzmocnić efekt. Dobrze nadają się do tego choćby owoce morza. Jednak jeśli chodzi o samą czekoladę, to badania wskazują, iż apetyt na ten rodzaj smakołyku zmniejsza się z wiekiem. Nie każda osoba skusi się od razu na tą przyjemność, tłumacząc się choćby rygorystyczną dietą. Jednakże w takim wypadku można bez problemu zaserwować czekoladę gorzką, która ma znacznie mniej cukru, a co za tym idzie jest mniej kaloryczna niż w tradycyjnym wydaniu oraz zawiera mnóstwo witamin i przydatnych dla organizmu substancji. Innym pomocnym rozwiązaniem jest również podanie jej w formie pitnej, ponieważ gdy spożywa się ją w taki sposób, dostarczamy swojemu ciału trzy razy mniej niepotrzebnych kalorii. Tłumacząc się więc nawet dbaniem o linię, nie zaszkodzi nam mała dawka smacznej czekolady. Cały czas bowiem jest ona znakomitym źródłem naturalnej siły i urody, dlatego pożywać powinien ją każdy w rozsądnych ilościach. Połączenie przyjemnego smaku z pożytecznym działaniem czekolady jest znakomitym rozwiązaniem, aby smacznie i zdrowo żyć!

O Marzena Wielgus 103 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*