„Integracja emocjonalna” Anna A. Terruwe, Conrad W. Baars

[Głosów:0    Średnia:0/5]

"Integracja emocjonalna"
Anna A. Terruwe, Conrad W. Baars

21.01.2006 @ 22:10 (txt: mur)

okladka integracjaemocjonalna duza Integracja emocjonalna Anna A. Terruwe, Conrad W. Baars

Powszechnym cierpieniem naszych czasów dręczącym jednostkę jest głębokie poczucie braku akceptacji i miłości. Tymczasem "ludzie jako jednostki społeczne bezwzględnie potrzebują emocjonalnego kontaktu z innymi osobami. Nie mogą oni jednak być otwarci na innych, jeśli wcześniej nie zostali obdarzeni bezinteresowną miłością. Bez tej afirmacji skazani są na niepewność własnej wartości. Żadne osiągnięcia zawodowe czy intelektualne - choćby nie wiem jak spektakularne - nie są w stanie zastąpić tego emocjonalnego niedostatku. To miejsce może zapełnić tylko bezwarunkowa miłość drugiej osoby" twierdzą Anna A. Terruwe i Konrad w. Baars, holenderscy psychiatrzy z wieloletnią praktyką, którzy pokusili się o napisanie przewodnika wskazującego, jak uzdrowić kogoś, kto nie był kochany i akceptowany. Choroba, nazwana przez autorów zespołem emocjonalnego niezaspokojenia, objawia się niedorozwojem emocjonalnym, skoncentrowaniem na sobie, kompleksem niższości, lękiem i brakiem emocjonalnej więzi z otoczeniem i w znacznym stopniu upośledza życie dorosłej jednostki i jej relacje z ludźmi. Dokładne przybliżenie przyczyn tego problemu umożliwia nam zrozumienie jego antidotum - afirmacji płynącej od drugiego człowieka.

Książka napisana została z myślą o wszystkich czytelnikach. Autorzy tłumaczą, w jaki sposób terapeuta może dotrzeć do pacjenta i pobudzić go do osiągnięcia emocjonalnej dojrzałości oraz dobrostanu. Zatroszczyli się również o język przystępny dla laika, toteż sięgnąć do książki może każdy, kto boryka się z tym problemem. Odnajdzie w niej z całą pewnością nadzieję na wyzwolenie się z samotności, lęku i depresji.

Wydawnictwo Polskiej Prowincji Dominikanów W Drodze 2004
www.wdrodze.pl

O Marzena Wielgus 103 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*