Ketony malinowe – wszytko, co musisz wiedzieć

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Moda na odchudzanie z ketonem malinowym pojawiła się nagle, jednak większość informacji dotyczy ceny tabletek odchudzających lub efektów spadku wagi u osób stosujących tą cudowną substancję Wciąż brakuje pełnej bazy wiedzy na temat ketonu malinowego oraz badań naukowych potwierdzających jego wysoką skuteczność odchudzającą u ludzi.

Co to jest keton malinowy?

Jest to związek naturalny posiadający dwie ważne grupy funkcyjne: hydroksylową oraz karbonylową. Obecność danych grup decyduje o właściwościach związkach organicznych, dzięki temu można w prosty sposób przewidzieć zachowanie całej cząsteczki. Keton malinowy pierwszy raz został zidentyfikowany w owocach czerwonych malin (Rubusidaeus). Odpowiada on za specyficzny zapach i smak malin, dlatego swoje pierwsze zastosowanie odnalazł w przemyśle spożywczym oraz kosmetycznym.  Związek ten stał się popularnym dodatkiem perfum oraz aromatem spożywczym.

W ostatnim czasie keton malinowy jest reklamowany w mediach jako cudowny lek odchudzający. Producenci twierdzą, że jest on  w stanie bardzo efektywnie spalić tłuszcz i pomaga stracić na wadze dużo więcej i szybciej niż inne suplementy odchudzające. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie opakowanie tabletek ketonu malinowego, warto przeczytać do końca ten artykuł, aby dowiedzieć się najważniejszych faktów o działaniu tego suplementu odchudzającego.

Czy skuteczność ketonu malinowego została udowodniona naukowo?

Musisz wiedzieć, że ketony malin nigdy nie zostały poddane badaniom naukowym przeprowadzonym na ludziach. Jak na razie brak jest wiarygodnych dowodów jak związek ten wpływa na metabolizm tłuszczy u ludzi i czy faktycznie wpływa na odchudzanie. Jak dotąd wszystkie badania były prowadzone na myszach, szczurach lub królikach. Wstępny testy aktywności odchudzającej ketonu malinowego wykazały zwiększone wydzielanie adiponektyny – hormonu produkowanego przez komórki tłuszczowe pomagające rozłożyć zgromadzone zapasy lipidów. Podczas badań szczury karmione były wysokotłuszczową dietą i podawano im keton malinowy w różnych dawkach. Szczury, który otrzymywały wysokie dawki tego związku spaliły dużo więcej tłuszczu niż pozostałe. Pozwoliło to wywnioskować, że keton malinowy stymuluje rozpad komórek tłuszczowych

Oczywiście otrzymane wyniki są bardzo interesujące  i stanowią zachęcające prognozy dla aktywności odchudzającej ketonu malinowego, ale jak na razie są to tylko badania wstępne. Brakuje rzeczywistych wyników badań z udziałem ludzi, które zobrazują ilość przyjmowanego suplementu i jego bezpośrednią skuteczność.

W telewizji czy w Internecie można znaleźć wiele opinii o działaniu ketonu malinowego: „szybciej spala tłuszcz”, „cud odchudzania”, „błyskawicznie rozkłada tłuszcz”. Jednak jak na razie są to tezy zbudowane na subiektywnych opiniach osób odchudzających się. Keton malinowy to nie lek na otyłość, ale suplement odchudzania. Dodatki i substancje stosowane do produkcji takich preparatów nie są oceniane przez Food & Drug Administration tak rygorystycznie jak leki i są sprzedawane jako środek spożywczy.

Dlatego, jeżeli zdecydujesz się na zakup ketonu malinowego wybieraj tylko preparaty z pewnych źródeł i uważaj na tanie podróbki o nieznanym tak naprawdę składzie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*