Kiedy sport jest niezdrowy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Kiedy sport jest niezdrowy

07.11.2005 @ 22:10 (txt: mur)

sport2 Kiedy sport jest niezdrowy

"Sport to zdrowie" - to popularne hasło jest prawdą, ale pod jednym warunkiem, że uprawiamy ją z rozsądkiem. Każdy najlepiej zna swoje możliwości, a jeśli ma jakieś wątpliwości, powinien skonsultować się ze swoim lekarzem. Uczynić to powinny zwłaszcza osoby cierpiące na poważne, przewlekłe choroby, które planują zwiększyć swoją aktywność fizyczną.

Przeciwwskazania do uprawiania różnych dyscyplin sportowych możemy podzielić na bezwzględne, przy których absolutnie powinniśmy zapomnieć o uprawianiu sportu, oraz względne, w których nasilenie ćwiczeń powinno być mniejsze, dostosowane do naszych możliwości.

Przeciwwskazania bezwzględne , m.in:

  • zaawansowane nadciśnienie tętnicze
  • ostre choroby zakaźne
  • znaczne uszkodzenie serca, np. wady wrodzone, chorobę niedokrwienną serca, niewydolność krążenia
  • choroby prowadzące do trwałego upośledzenia oddychania np. rozedma i zwłóknienie płuc czy przewlekłą obturacyjną chorobę płuc
  • niewydolność nerek
  • poważna choroba psychiczna
  • zagrażające życiu zaburzenia rytmu serca
  • ciężki stan ogólny i wyniszczenie organizmu
  • choroby nowotworowe w trakcie leczenia

Przeciwwskazania względne - tworzą wszystkie choroby, które nie upośledzają w znacznym stopniu czynności organizmu i nie stanowią dla niego bezpośredniego zagrożenia życia, a leczenie ich jest skuteczne.

O Marzena Wielgus 103 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*