Kupuj tańsze leki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Kupuj tańsze leki

08.09.2005 @ 14:02 (mur)

tabletki1 Kupuj tańsze leki

Mało kto z nas wie, że większość drogich leków ma swoje tańsze odpowiedniki. A szkoda, bo na mądrych zakupach w aptece można wiele zaoszczędzić.

Polacy zażywają leki za 18 mld złotych rocznie. Z tego NFZ płaci około 8,89 mld złotych, pozostałe pieniądze zostawiają w aptekach chorzy. Wydawaliby znacznie mniej złotówek, gdyby kupowali tańsze odpowiedniki leków. Według badań statystycznych, co 10-ty Polak odchodzi od aptecznego okienka rezygnując z wykupienia przepisanych specyfików. Choroba zwykle mocno uderza nas po kieszeni. Z każdym rokiem mocniej, bo leki są coraz droższe. Kilka leków i już mamy rachunek na kilkanaście złotych. Trudno przy tym mówić, że mamy dużą możliwość wyboru w aptece, przecież nie przebieramy w wystawionych w niej lekarstwach, jak w towarach na półkach w supermarkiecie. Leki na receptę podaje nam zza lady farmaceuta. Powinien on poinformować, gdy istnieje tańszy odpowiednik wybranego preparatu. Niestety wciąż rzadko jesteśmy o tym informowani.

Dlatego zapytaj aptekarza, czy nie ma tańszego odpowiednika leku niż ten, który planowałeś zakupić.

O Marzena Wielgus 103 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*