Leczenie po europejsku

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Leczenie po europejsku

19.08.2005 @ 23:11 (mur)

ue Leczenie po europejsku

Od momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, czyli od 1 maja 2004 roku, możesz korzystać z bezpłatnej opieki medycznej we wszystkich krajach Wspólnoty w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, które płacisz w Polsce. Twoje zdrowie będzie tak samo chronione, jak zdrowie Holendra, Anglika czy Greka. By jednak móc skorzystać z pomocy niemieckiego ortopedy, włoskiego chirurga czy duńskiego dentysty, będziesz musiał przedstawić odpowiednie dokumenty, o które wcześniej powinieneś zadbać.

Pamiętaj jednak, że czasami do takiego leczenia będziesz musiał dopłacić, bo to, co w Polsce dostępne jest w ramach ubezpieczenia zdrowotnego za darmo, w innych krajach może wymagać dopłacenia pieniędzy. Uwaga, jeśli zapomniałeś dokumentów ubezpieczenia lub zagraniczni lekarze po prostu ich nie uznają (a zdarza się to, niestety, dość często), zbieraj wszystkie dokumenty poświadczające poniesione przez Ciebie koszty. Po powrocie przedstawisz je w NFZ i odzyskasz równowartość wydanych euro.

Zapraszamy do lektury. Jeśli macie Państwo jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, prześlijcie je nam, na pewno odpowiemy i pomożemy.

O Marzena Wielgus 103 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*