Leki za darmo

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Leki za darmo

18.09.2005 @ 18:06 (mur)

Jeśli brakuje ci pieniędzy na leki, które przepisał ci lekarz, absolutnie nie rezygnuj z terapii. Są bowiem apteki, które wydają lekarstwa zupełnie bezpłatnie.

Choroba nie wybiera, zachorować może zarówno biedny jak i bogaty. Co więcej im człowiek biedniejszy, tym zwykle gorzej się odżywia, mniej dba od swoje zdrowie, rzadziej korzysta z profilaktyki, a w konsekwencji częściej i ciężej choruje. A jak tu się leczyć, gdy brakuje złotówek na podstawowe medykamenty.

Wyjściem mogą okazać się apteki wydające leki za darmo. We Wrocławiu działają takie dwie: przy ul. Mazowieckiej 17 i Św. Antoniego 30. W przeszłości rozdawane bezpłatnie lekarstwa pochodziły przede wszystkim z darów zagranicznych, obecnie najczęściej są one podarowane przez producentów lub dystrybutorów leków. Leki do nich przynoszą również osoby, dla których dane leki przestały być potrzebne, więc oddają je do aptek bezpłatnych, by służyły innym.

"Apelujemy o dary serca. Zbędne dla nas leki, mogą uratować komuś życie. Przyjmujemy nie tylko całe opakowania, również wykorzystane w części. Ważne by były nienaruszone i miały aktualny termin ważności" - mówi Dorota Krakowiak, dyrektor Działu Obsługi Darów Fundacji Pomocy Wzajemnej "Res Integra" przy ul. Mazowieckiej 17.

Jeśli znasz osobę, która z powodu biedy nie wykupuje leków, poinformuj ją o działających bezpłatnych aptekach. Może uratujesz zdrowie, a nawet życie. Uwaga, zanim pójdziesz do bezpłatnej apteki warto wcześniej zadzwonić, by upewnić się, czy mają one potrzebny specyfik. Apteki te bowiem nie posiadają pełnego asortymentu produktów leczniczych. Leki dostępne wyłącznie na receptę dostaniemy wyłącznie po okazaniu stosownej recepty od lekarza.

Adresy darmowych aptek

 • Dział Obsługi Darów Fundacji Pomocy Wzajemnej "Res Integra"
  Adres: ul. Mazowiecka 17 (oficyna) we Wrocławiu
  Telefon: 071 7809282 lub 071 7809398
  Czynne: poniedziałek, środa, piątek od 9 do 14.30; wtorek i czwartek od 11.30 do 17.00
 • Parafia Św. Mikołaja
  Adres: ul. Św. Antoniego 30 (plebania, wejście na lewo od kościoła)
  Telefon: brak
  Czynne: poniedziałek, wtorek, środa od 15 do 18.00

Apel

Jeśli masz u siebie w domu leki, które nie będą już potrzebne, ani tobie, a ani twojej rodzinie, oddaj je do apteki leków bezpłatnych przy ul. Mazowieckiej 17. Może uratujesz komuś życie!

O Marzena Wielgus 103 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*