„Menopauza bez tajemnic” Anna Grazul-Bilska, Jerzy Bilski

[Głosów:0    Średnia:0/5]

"Menopauza bez tajemnic"
Anna Grazul-Bilska, Jerzy Bilski

21.01.2006 @ 19:07 (txt: mur)

okladka menopauza duza Menopauza bez tajemnic Anna Grazul Bilska, Jerzy Bilski

Słowo menopauza jest chyba znane każdej kobiecie. Zwłaszcza tym, które zbliżają się do tego wieku. Bo też powiedziano i napisano o niej już pewnie wszystko. Jednak wciąż wiedza przeciętnej Polki o menopauzie jest niewielka i opiera się głównie na informacjach zasłyszanych od koleżanek, kolorowych czasopismach z dużymi zdjęciami czy tasiemcowych serialach.

Stąd zwykle jak wiemy coś o menopauzie, to nie do końca musi to być prawdziwe. Zwłaszcza, że wokół niej oraz hormonalnej terapii zastępczej, która zapobiega niektórym jej objawom, narosło wiele mitów. Jeśli chcemy dobrze poznać menopauzę, warto sięgnąć po tę książkę, która wprawdzie w sposób dość ogólny, ale dzięki temu łatwy do przyswojenia, opisuje ten okres w życiu kobiety. Znajdziemy tutaj zarówno przyczyny menopauzy, jej objawy oraz metody zapobiegania im. Ważne, że brak w niej jest niezrozumiałych, medycznych sformułowań.

W książce 'Menopauza bez tajemnic' jest jednak jeden rozdział, który znalazł się tam bez sensu, a poświęcony jest on męskiemu odpowiednikowi menopauzy, czyli andropauzie. Na pięciu stronach autorzy próbowali streścić to, co powinno zostać przedmiotem osobnej książki. Wydaje się, że niepotrzebnie.

Chyba, że andropauzę potraktujemy jako dodatkowy bonus do menopauzy. Taka promocja.

Wydawnictwo Iskry 2003
www.iskry.com.pl

O Marzena Wielgus 103 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*