Nasze prawa w placówce POZ

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Nasze prawa w placówce POZ

20.09.2005 @ 18:06 (mur)

  1. Prawo wyboru lub zmiany lekarza/pielęgniarki/położnej podstawowej opieki medycznej.
  2. Prawo do badania i porady lekarskiej, po wcześniejszym osobistym lub telefonicznym zarejestrowaniu. W przypadku nieobecności naszego lekarza powinien przyjąć nas w jego zastępstwie inny lekarz o podobnych kwalifikacjach.
  3. Prawo do uzyskania dodatkowych wyciągów, odpisów, bądź kopii naszej dokumentacji medycznej osobiście lub poprzez upoważnioną osobę, ze zwrotem kosztów jej sporządzenia. Obecnie koszt wykonania jednej strony kopii nie może przekroczyć 25 gr.
  4. Prawo do bezpłatnych badań diagnostycznych.
  5. Prawo do skierowania na konsultację do lekarza-specjalisty.
  6. Prawo do skierowania na leczenie do szpitala oraz innych placówek mających umowę z NFZ, np. uzdrowisk, hospicjów, zakładów opiekuńczo-leczniczych.
  7. Prawo do skierowania na zabiegi rehabilitacyjne.
  8. Prawo do bezpłatnego transportu sanitarnego.
  9. Prawo do bezpłatnego wydawania zaświadczeń o naszym zdrowiu, recept, zwolnień lekarskich etc.
  10. Prawo do uzyskania pomocy medycznej przez cały czas. W dni powszednie od 8-18.00 w naszej placówce podstawowej opieki zdrowotnej, natomiast w pozostałych godzinach oraz dniach wolnych w wyznaczonej placówce opieki całodobowej, o czym powinniśmy zostać poinformowani. W ramach podstawowej opieki medycznej mamy również prawo do bezpłatnych wizyt domowych.
O Marzena Wielgus 103 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*