Nie chcemy profilaktyki?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Nie chcemy profilaktyki?

07.04.2006 @ 10:10 (txt:mur)

kolejka Nie chcemy profilaktyki?

Nic nie jest w stanie zmusić Dolnoślązaków do badań profilaktycznych ich zdrowia. Pewnie wychodzimy z założenia, że do lekarza idzie się wówczas, gdy jest się już naprawdę poważnie chorym. Niewielka jest także wiedza o możliwościach przebadania się, zanim dopadną nas objawy choroby. A takie możliwością naprawdę są. Truizmem jest mówienie, że znacznie łatwiej leczyć schorzenia na wczesnym etapie, a jeszcze lepiej im zapobiegać.

Dolnośląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia apeluje do mieszkańców naszego województwa, by skorzystali z możliwości bezpłatnych badań, dostępnych bez skierowania i bez kolejki.

mierzwinska1 1 Nie chcemy profilaktyki?

Joanna Mierzwińska, rzeczniczka dolnośląskiego oddziału NFZ wyjaśnia: Założeniem wszystkich w/w programów jest cykliczne, w odstępach 2-3 lat, powtarzanie badań przesiewowych stanowiące swoisty monitoring stanu zdrowia osób uczestniczących w danym programie. W przypadku stwierdzonych zmian patologicznych pacjenci są kierowani do dalszej diagnostyki i leczenia w odpowiednich placówkach specjalistycznych. Oczywiście wczesne wykrycie zmian chorobowych daje możliwość skutecznego leczenia jest także tańsze niż w przypadkach zaawansowanych.

 

profilaktyka2 1 Nie chcemy profilaktyki?

1.

Profilaktyka chorób układu krążenia
badania labolatoryjne

<!-- >>więcej-->

2.

Profilaktyka Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc (POCHP)
badania czynnościowe układu oddechowego

>>więcej

3.

Profilaktyka raka sutka
badania mammograficzne

<!-- >>więcej-->

4.

Profilaktyka raka szyjki macicy
badanie cytologiczne wymazu z szyjki macicy

<!-- >>więcej-->

5.

Profilaktyka wad genetycznych
badania prenatalne kobiet w ciąży

<!-- >>więcej-->

6.

Program Pomocy Dziecku Zagrożonemu
wielospecjalistyczna diagnoza i indywidualny program postępowania dla dzieci opóźnionych w rozwoju psychoruchowym lub zagrożonych opóźnieniem oraz ich rodziców

<!-- >>więcej-->

profilaktyka2 3 Nie chcemy profilaktyki?
profilaktyka2 4 Nie chcemy profilaktyki?

 

Programy oprócz badania i dokładnego wywiadu, składają się również z porady lekarza.

O Marzena Wielgus 103 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*