Normy dla każdego

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Normy dla każdego

22.10.2005 @ 17:05 (txt: mur)

lab1 Normy dla każdego

Z każdym rokiem rośnie liczba badań diagnostycznych, które może wykonać, by ocenić parametry naszego zdrowia. Najczęściej wykonujemy je na zlecenie lekarza, który podejrzewa u nas jakaś nieprawidłowość, lub po prostu profilaktycznie chce sprawdzić stan naszego organizmu. Coraz częściej wykonujemy badania samodzielnie, dostęp ułatwia nam pojawienie się wielu prywatnych laboratoriów, w których szybko, w miarę tanio i w sympatycznej atmosferze przeprowadzona zostanie diagnostyka. Ale uwaga, w samodzielnym robieniu wyników laboratoryjnych kryje się pułapka. Tak naprawdę tylko lekarz może zinterpretować wynik badania. Wpływ na nie może mieć wiele czynników: nasze przewlekłe choroby, wiek, płeć, ciąża, choroby gorączkowe, pora dnia, alkohol czy pobierane leki. Poza tym normy laboratoryjne dotyczą ok. 90-95 proc. populacji, pozostali, chociaż zdrowi, mają wyniki wykraczające poza przyjęte parametry.

Pomimo takich uwag, chcemy Państwu przedstawić zebrane przez nas, na podstawie wiarygodnych źródeł, normy medyczne. Tak byście mieli możliwość porównania uzyskanego z laboratorium wyniku z obowiązującymi normami. Mogą się one nieznacznie różnić od norm laboratorium, które wykonywało badania. Wynika to przede wszystkim z wykorzystywania różnych metod analitycznych.

O Marzena Wielgus 103 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*