Piercing języka

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Język jest narzędziem mowy, który dla niektórych, pragnących wprowadzenia nieco odmienności w swoim wyglądzie, decydują się na jego przekłucie. Zabieg, ze względu na unerwienie tego narządu, wymaga co najmniejmiesięcznego gojenia, jeśli został on przeprowadzony odpowiednio a sam język nadawał się do jego wykonania.

Nie każdy język jest odpowiedni do tego, by mógł znaleźć się w nim kolczyk. Nie powinni poddawać się przekłuciu właściciele języka grubego, szerokiego czy długiego, bowiem w ich przypadku proces gojenia może się nigdy nie zakończyć a efektem końcowym będzie w takiej sytuacji konieczność ściągnięcia kolczyka. 
W pozostałych przypadkach język nadaje się do przeprowadzenia piercingu, przy czym istotne jest miejsce jego wykonania. Kolczyk musi się znaleźć w miejscu, które nie będzie zakłócało ani swobodnego zamykania buzi, ani oddychania. Nie może się on zatem znaleźć ani zbyt blisko, ani zbyt głęboko.

Czas gojenia się rany po wykonaniu piercingu języka wynosi około 4 tygodni. W tym też czasie należy objąć tę część ciała szczególną opieką.
Przez dwie godziny po wykonaniu piercingu języka nie zaleca się spożywania posiłków oraz palenia papierosów. Na tydzień zrezygnować powinniśmy także ze spożywania pikantnych, twardych potraw, produktów bogatych w cukier, picia kawy, herbaty oraz alkoholu. Polecane są produkty nie wymagające gryzienia, zatem na czas gojenia się rany warto spożywać tak zwane papki. Ze względu na zwiększone ryzyko infekcji nie należy także całować się. 
Każdy posiłek powinien być zakończony przepłukaniem jamy ustnej płynem antybakteryjnym, który pozwoli zachować higienę jamy ustnej na odpowiednim poziomie. Zalecane są także płukanki z naparu rumianku. 
Przez dwa tygodnie utrzymywać może się opuchlizna języka, która po tym zabiegu jest typowa. Osoby, które zdecydowały się również na ten zabieg uskarżają się również na ból gardła, który łagodzić można okładami z kostek lodu.

Podczas przekłucia otrzymuje się kolczyk, który po okresie wygojenia zostaje zamieniony na inny, znacznie krótszy od poprzedniego. Po tym czasie, średnio trwającym 2-4 tygodnie, język nie powinien boleć a obecność kolczyka nie powinna przynosić nam dyskomfortu. 
Jeśli z jakiś powodów zmuszeni jesteśmy wyciągnąć kolczyk wiedzieć należy, że świeżo przekłuta dziurka potrafi zarosnąć zaledwie w ciągu kilku godzin, dlatego, jeśli stomatolog zaleci jego wyciągnięcie na czas wizyty, kolczyk powinien być założony tuż po opuszczeniu gabinetu. Kilkuletnie przekłucie zarasta od tygodnia do kilku, o czym również warto pamiętać.

Kolczyk w języku pozwala podkreślić naszą osobowość, dodatkowo dodaje uroku, potęguje doznania w czasie całowania. Jeśli jednak kolczyk się znudzi, można go wyciągnąć, by już po kilku tygodniach język w pełni zarósł nie pozostawiając śladu po przekłuciu. Ci jednak, którzy decydują się na piercing języka rzadko decydują się na jego usunięcie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*