Prawo do tajemnicy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Prawo do tajemnicy

17.08.2005 @ 22:10 (mur)

tajemnica0 Prawo do tajemnicy

Lekarz nie może udzielić informacji o naszym stanie zdrowia innym osobom bez naszej zgody. Chyba, że nasza choroba uniemożliwia udzielenie takiego pozwolenia. Zasada ta dotyczy również członków naszej najbliższej rodziny. W pewnych sytuacjach informacje związane z naszą chorobą mogą być jednak przekazane innym osobom, np. w przypadku chorób zakaźnych, spraw sądowych, gdy zachowanie tajemnicy wiąże się z niebezpieczeństwem dla naszego życia i zdrowia.

Jawnym łamaniem prawa do zachowania tajemnicy jest badanie chorego, łącznie z przeprowadzaniem krępujących nieraz badań na salach wieloosobowych w obecności innych chorych lub nawet odwiedzających ich rodzin. Prawo do zachowania intymności powinno być stosowane bez względu na trudności lokalowe. Jeśli nie życzymy sobie obecności innych osób przy badaniu, to powinno ono zostać przeprowadzone na osobności.

O Marzena Wielgus 103 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*