Profilaktyka Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Profilaktyka Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc

07.04.2006 @ 17:05 (txt: mur)

mierzwinska1 Profilaktyka Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc

Joanna Mierzwińska, rzeczniczka dolnośląskiego oddziału NFZ: Wydaje się, że Dolnoślązacy nie znają jeszcze POChP na tyle, by docenić jej groźbę i konsekwencje, jakie za sobą pociąga.

W ramach programu lekarze i pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej podczas spotkań z zaproszonymi osobami oceniają stan zdrowia pacjentów (m.in. na podstawie badań spirometrycznych) oraz edukują w zakresie zapobiegania POChP, a także wspomagają fachowo osoby palące papierosy w rzuceniu nałogu. Pacjenci z podejrzeniem POChP kierowani są do specjalistów - pulmonologów na konsultacje. Program adresowany jest do kobiet i mężczyzn pomiędzy 40 a 65 rokiem życia, palących papierosy oraz byłych palaczy, u których nie stwierdzono wcześniej POChP.

>>powrót

 

Dolnośląskie placówki medyczne, które dysponują dużą ilością wolnych miejsc na bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc (badania podstawowe)

Wybierz miejscowość

Bogatynia Boguszyce Bolesławiec Chocianów Dzierżoniów Głogów Głuszyca Jawor Jaśkowice Legnickie Jelenia Góra Kamieniec Ząbkowicki Kamienna Góra Karpacz Kłodzko Kowary Lądek Zdrój Legnica Ligota Polska Lubin Lwówek Śląski Oleśnica Oława Paczków Polkowice Roztoka Sobótka Strzelin Świdnica Świebodzice Święta Katarzyna Wąsosz Wołów Wrocław Zgorzelec Ziębice Złotoryja

O Marzena Wielgus 103 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*