„Przez żołądek do zdrowego serca” Michel Montignac

[Głosów:0    Średnia:0/5]

"Przez żołądek do zdrowego serca"
Michel Montignac

11.12.2005 @ 23:11 (txt: mur)

okladka montignac1 duza Przez żołądek do zdrowego serca Michel Montignac

Oparta nie tabelach kalorii, lecz na indeksie glikemicznym tzw. dieta Montignac zdobywa w Polsce coraz więcej zwolenników. Wbrew powszechnym opiniom nie jest to jeszcze jedna dieta-cud, pozwalająca w krótkim czasie zrzucić zbędne kilogramy. Ta opracowana 20 lat temu przez francuskiego lekarza metoda odżywiania to raczej sposób na zdrowe życie: bez nadwagi, ze znacznie zminimalizowanym ryzykiem wystąpienia chorób serca czy cukrzycy.

W książce "Przez żołądek do zdrowego serca" Michel Montignac wychodzi od opisania przyczyn coraz częstszego występowania chorób sercowo-naczyniowych w społeczeństwie. Jedną z nich jest niewątpliwie nieprawidłowe odżywianie się, skutkujące otyłością, cukrzycą oraz zaburzeniami metabolizmu tłuszczów. Następnie pokazuje, jak zapobiegać tym chorobom poprzez odpowiedni dobór węglowodanów, tłuszczów, białek i napojów. Z książki dowiemy się również o roli przeciwutleniaczy i mikroskładników odżywczych oraz o tym, jak zapobiegać cukrzycy poprzez wybieranie pokarmów o niskim indeksie glikemicznym.

Metoda Montignac była poddana licznym badaniom naukowym, które potwierdziły, że systematyczne stosowanie się do jej zasad powoduje normalizację poziomu cholesterolu, trójglicerydów i cukru we krwi.

Niewątpliwie dla wielu entuzjastów diety Montignac dużą jej zaletą jest również to, iż pozwala cieszyć się jedzeniem, bowiem nie nakazuje głodzenia się. Wystarczy odpowiedni wybór pokarmów i łączenie ich według określonych zasad, które łatwo zapamiętać. Pomoże w tym zawarty w książce dokładny opis diety oraz przepisy kulinarne opracowane na podstawie zasad metody Montignac.

Wydawnictwo Artvitae 2005

O Marzena Wielgus 103 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*