Skierowanie do specjalisty

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Skierowanie do specjalisty

21.08.2005 @ 20:08 (mur)

Do większości lekarzy-specjalistów wymagane jest skierowanie od innego lekarza, który ma umowę z NFZ. Najczęściej jest to oczywiście nasz lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, ale takie skierowanie może wystawić chociażby inny lekarz-specjalista. Rolę skierowania do specjalisty pełni również wypis ze szpitala, w którym znajduje zalecenie przebywania pod opieką danej poradni.

Skierowanie do specjalisty ważne jest bezterminowo, ale trzeba je wykorzystać jak najszybciej, po pierwsze ze względu na zdezaktualizowanie się dołączonych do niego badań diagnostycznych, a po drugie im szybciej zarejestrujemy się, tym szybciej uzyskamy pomoc specjalisty.

Zanim skorzystamy z pomocy poradni specjalistycznej, musimy się do niej zarejestrować. Niestety, zwykle nie uzyskamy pomocy od razu, tylko zostaniemy zapisani do kolejki oczekujących. Rejestrując się w poradni, powinniśmy otrzymać konkretną datę uzyskania świadczenia zdrowotnego.

Pamiętajmy, że do rejestracji oprócz skierowania będziemy potrzebować dowodu tożsamości oraz dowodu naszego ubezpieczenia. Nasze skierowanie może być wystawione na jednorazową konsultację lub - jeżeli nasz stan zdrowia tego wymaga - na objęcie stałą opieką specjalistyczną. Wtedy jest ważne tak długo, jak długo trwa choroba, na jaką zostało wystawione. W przypadku chorób przewlekłych to jedno pierwsze skierowanie może być ważne nawet przez wiele lat. Ważne jest, byśmy mieli ze sobą skierowanie, bowiem w razie jego braku będziemy musieli za pomoc lekarza specjalisty dodatkowo zapłacić.

O Marzena Wielgus 103 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*