Skierowanie do szpitala

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Skierowanie do szpitala

Skierowanie do szpitala może wystawić nam każdy lekarz, który posiada prawo wykonywania zawodu, również lekarz z gabinetu prywatnego, który nie ma podpisanej umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Skierowanie do szpitala ważne jest bezterminowo, ale powinniśmy do placówki zgłosić się jak najszybciej. Przede wszystkim dlatego, by dostać jak najszybszy termin przyjęcia, po drugie do skierowania dołączone są zazwyczaj wyniki badań diagnostycznych, które uzasadniają konieczność hospitalizacji. Jeśli będziemy czekać mogą stać się po prostu nieaktualne.

Ściśle określony jest jedynie okres ważności skierowania do szpitala psychiatrycznego. W ustawie o ochronie zdrowia psychicznego jest zapis, iż "skierowanie do szpitala psychiatrycznego wydawane jest w dniu badania, a jego ważność wygasa po upływie 14 dni".

Podstawa prawna: ustawa z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. 94.111.535 ze zm.).

Bez skierowania możemy zostać przyjęci do szpitala w sytuacjach zagrożenia życia, bez względu na obowiązującą kolejkę oczekujących na leczenie planowe. O tym, czy zostaniemy przyjęci do szpitala, o ile wcześniej nie został ustalony termin przez naszego lekarza POZ-u czy z przychodni, decyduje lekarz izby przyjęć. Wcześniej musimy jednak wyrazić na to pisemną zgodę, wyjątek stanowi przymusowe leczenie psychiatryczne. W przypadku braku miejsc lekarz musi zapewnić nam niezbędną pomoc, a w razie potrzeby bezpłatny transport do innej placówki, w której znajdziemy opiekę medyczną.

skierowaniedoszpitala 1 Skierowanie do szpitala

O Marzena Wielgus 103 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*