Sprawdź, co jesz

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Sprawdź, co jesz

15.01.2006 @ 12:12 (txt: tupelo)

chemia0 Sprawdź, co jesz

To co jemy na co dzień coraz mniej ma wspólnego z naturalną żywnością. Do produktów spożywczych dorzuca się szeregu różnych substancji, by to co kupujemy w sklepie lepiej wyglądało, smakowało i pachniało, a także dłużej zachowywało świeżość.

Część dodawanych substancji - barwników, konserwantów, emulgatorów, przeciwutleniaczy czy środków stabilizujących - jest obojętna dla naszego organizmu, część jednak może działać na niego szkodliwie. Oczywiście znajdują się one w produktach spożywczych w dawkach, które podobno nie mają wpływu na nasze zdrowie. Ale przecież różnych rodzajów jedzenia, zakonserwowanego chemicznie, jemy bardzo wiele. Jeśli do tego dodamy nawozy i środki ochrony roślin, które magazynują się w produktach roślinnych oraz substancje dodawane zwierzętom do pożywienia (antybiotyki, sterydy) to mamy już niezły "chemiczny koktajl".

Postanowiliśmy dla Was rozszyfrować różne tajemnicze E, które możemy spotkać w opisie składu naszego pożywienia, byście wiedzieli co jecie. Nie chcemy Was przy tym wcale straszyć, a jedynie poinformować.

O Marzena Wielgus 103 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*