Zabiegi wyszczuplające w domu

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wiele kobiet przykłada sporo uwagi do tego, jak wygląda. Sposobów na osiągnięcie zadowalającego rezultatu jest wiele. Jedne, bardziej drastyczne to poddanie się rygorystycznym dietom, inne to sięgnięcie po preparaty dające widoczne rezultaty, jeszcze inne to tuszowanie swoich krągłości pod dobrze dobranymi ciuchami.

Jako że ostatni pomysł jest jedynie kamuflażem, zaleca się wybranie drogi mającej na celu poprawę naszej sylwetki. Osoby pragnące uzyskać zadowalający rezultat stosunkowo szybko powinny zdecydować się na zabiegi w specjalistycznych gabinetach. Jeśli jednak zadowalające okażą się rezultaty widoczne po kilku tygodniach, warto zastanowić się nad tym, czy nie poddać się zabiegom wyszczuplającym w domu.

Jeśli będziemy systematyczne, efekty będą zadowalające. Warte podkreślenia jest to, że decydując się na poprawę swojej sylwetki w domu, jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporą kwotę, bowiem koszt jednego zabiegu w specjalistycznym gabinecie wynosi 70-100 zł, a zabiegów tych, aby przyniosły widoczne rezultaty musimy wykonać 6-10.

Dzień warto rozpocząć od ciepło-chłodnego prysznica, który pobudzi krew do krążenia. Po jego zakończeniu warto wetrzeć preparat wyszczuplający w partie ciała, gdzie zgromadziła się zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej. Często są to uda, pośladki oraz brzuch. Każdego wieczoru, podczas kąpieli wykonajmy masaż od stóp do głowy a po nim zastosujmy ponownie kosmetyk wyszczuplający.
Nie zapominajmy o tym, że składniki z kosmetyków mają lepszą możliwość wniknięcia w głąb skóry, jeśli usunięty jest z niej martwy naskórek. Osiągniemy to wykonując raz-dwa razy w tygodniu peeling.
Aplikacji preparatu wyszczuplającego powinien towarzyszyć masaż drenujący, który pobudza krążenie krwi oraz ułatwia pozbycie się nadmiaru wody i limfy.
Masaż ten polega na przesuwaniu dłońmi od kolan w kierunku pośladków. Jedną rękę trzymajmy za kolanem, drugą połóżmy na nim. Teraz wykonać należy energiczny ruch obu dłoni w kierunku pośladków. Czynność tę należy powtórzyć 10 razy.
Można też uciskać kciukami nogi na długości kolana-pośladki i zabieg ten powtórzyć 10 razy.

Aby pobudzić krążenie krwi i limfy, co jest zabiegiem pożądanym warto zaopatrzyć się w specjalne preparaty, które zadanie to ułatwiają. Polecane są szorstkie rękawice i gąbki a także szczotki czy kulki, którymi należy przesuwać po powierzchni ciała. Jeśli jednak nie posiadamy żadnego z tych akcesoriów, można podszczypywać i ugniatać skórę tak często, jak tylko możemy.
Godny polecenia jest sprzęt masujący, który zasysa skórę i rozbija tkankę tłuszczową.

Na półkach sklepowych znajduje się wiele kosmetyków pomagających zwalczyć tkankę tłuszczową. Zawierają one składniki przyspieszające przemianę materii i zmniejszające obrzęki. Skuteczne okazują się: kofeina, bluszcz, karnityna, teofilina. Składniki te odpowiedzialne są za spalanie tłuszczu w komórkach. W preparatach wyszczuplających znajdują się często witamina E oraz prowitamina B5, które czuwają nad właściwym nawilżeniem, odżywieniem i łagodzeniem skóry.

O preparaty wyszczuplające warto też spytać w salonach kosmetycznych. Dość kontrowersyjny jest specyfik o nazwie Top Model Methode Jeanne Piaubert (cena około 700 zł.). Jego zadaniem jest przetransportowanie tłuszczu skupionego w biodrach do biustu. Kosmetyk ten składa się z dwóch kremów. Jeden, który ma rozbić tkankę tłuszczową, nakładamy na brzuch. Drugim smarujemy piersi a jego zadaniem jest ściąganie i wiązanie tłuszczu znajdującego się w niższych partiach ciała.
W efekcie stosowania kosmetyków obwód w pasie zmniejsza się a piersi nabrzmiewają.

Cenna wskazówka

Stosując kosmetyki wyszczuplające warto wiedzieć o tym, iż działają one na zasadzie wyciągania tłuszczu z komórek. Tłuszcz przedostaje się do krwi i musi zostać spalony, w przeciwnym wypadku powróci na swoje miejsce. Aby zatem specyfik zadziałał, konieczny jest ruch. Pomocne są także suplementy diety, które poprawiają przemianę materii.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*