Zastosowanie witamin

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Zastosowanie witamin

22.09.2005 @ 22:10 (mur)

witaminy2 1 Zastosowanie witamin

We współczesnej medycynie witaminy odgrywają bardzo dużą rolę, znacznie większą niż wynikałoby to z ich roli w organizmie oraz frekwencji problemów związanych z ich niedoborem. W dużej części wynika to z nasilenia reklamy witamin, która "atakuje" nas przez cały rok, szczególnie w okresie zimowym.

Generalnie witaminy stosuje się w leczeniu substytucyjnym, czyli uzupełniającym w hipowitaminozach, profilaktyce chorób oraz w chorobach nie związanych z hipowitaminozami poprzez oddziaływanie na enzymy.

Witaminy mogą być stosowane w klasycznej formie doustnej lub zewnętrznie w postaci maści lub kremów. Bardzo popularne są preparaty wielowitaminowe, które zawierają zestawy różnych witamin, elektrolitów oraz mikroelementów, dobranych w dawkach zabezpieczających dzienne zapotrzebowanie człowieka. Inne preparaty witaminowe są dla osób starszych, inne dla intensywnie pracujących, a jeszcze inne dla kobiet w ciąży.

Przy zakupach warto porównać ich skład, bo czasami okazuje się, że za mniejszą cenę dostaniemy preparat bogatszy w witaminy. Przy zakupie witamin warto poradzić się farmaceuty.

O Marzena Wielgus 103 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*